Αρχική Ροή Κύρια Ειδησεογραφία ΠΑΟΚ 2 – 1 Παναιτωλικός: Ομάδα με δυναμική για καλύτερα

ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός: Στατιστικά πρώτου Ημιχρόνου

3′ Πρώτη φάση στον Αγώνα, δυνατό σουτ του Μπίσεσβαρ από την αριστερή γωνία της περιοχής, η μπάλα καταλήγει στην αντίθετη πλευρά του κάθετου δοκαριού και αρκετά έξω.

5′ Σέντρα του Μπίσεσβαρ στην πλάτη του Μαλή όπου βρίσκεται ο Πέλκας, με γυριστό σουτ ο δεύτερος προσπαθεί αλλά δεν καταφέρνει να νικήσει τον Κνετ.

7′ Κεφαλιά του Κρέσπο από τη σέντρα του Ντάγκλας, ο οποίος είχε ξεχαστεί από την άμυνα του Παναιτωλικού, παραλίγο να γίνει το 1-0, αλλά η κεφαλιά που πιάνει ο Κρέσπο δεν είναι καλή.

10′ Περισσότερη κατοχή μπάλας και περισσότερες επιθέσεις έχει να δείξει αυτό το πρώτο δεκάλεπτο για τον ΠΑΟΚ. Ο Παναιτωλικός τραβιέται αρκετά πίσω όταν ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή.

13′ Κίτρινη κάρτα στο Λουσέρο για φάουλ στο Μάτος, στην τηλεοπτική επανάληψη βλέπουμε ότι ο Λουσέρο τρώει αγκωνιά στο πρόσωπο. Ο Λουσέρο είναι 2 λεπτά στο έδαφος και τελικά περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου για τις πρώτες βοήθειες.

15′ 5 τελικές για τον ΠΑΟΚ με 1 εντός στόχου και 0 για τον Παναιτωλικό στο πρώτο τέταρτο.

20′ 67 – 33 η κατοχή υπέρ του ΠΑΟΚ.

27′ 1-0 για τον ΠΑΟΚ. Ο Σφιντέρσκι με κεφαλιά στα όρια της μικρής περιοχής νικάει τον Κνετ μετά από σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά

29′ Κίτρινη κάρτα στο Ντάγκλας.

31′ Επίθεση από τα δεξιά με το Λημνιό επιχειρεί ο ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός κάνει μία καλή σέντρα στο Σφιντέρσκι ο οποίος δεν πιάνει καλά την κεφαλιά που επιχειρεί και η μπάλα καταλήγει εκτός εστίας.

35′ Δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής του ΠΑΟΚ κάνει ο Ρομάν, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το δεξί παραθυράκι του Πασχαλάκη.

38′ Κάθετη πάσα του Σανιά από τα δεξιά στο Μπαΐροβιτς σε πρώτο χρόνο, ο δεύτερος κάνει δυνατό σουτ προς την εστία, αλλά η μπάλα καταλήγει έξω.

45′ Σέντρα στην καρδιά της άμυνας του Παναιτωλικού όπου βρίσκεται ο Πέλκας, αυτός κάνει ένα δυνατό σουτ, αλλά δε βρίσκει το στόχο, παρόλο που ήταν αφύλακτος και η μπάλα κατέληξε για λίγο εκτός εστίας.

45′ Ένα λεπτό καθυστερήσεων.

Δεύτερο Ημίχρονο

ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός: Στατιστικά Αγώνα

46′ Με αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο μέρος για τον Παναιτωλικό. Ο Μιμίτο στη θέση του Φυτόπουλου.

52′ Ο Σανιά κάνει μία σέντρα από τα δεξιά, αλλά η μπάλα καταλήγει εκτός.

57′ Άλλη μία φάση που ξεκινάει από κόψιμο ή ενέργεια του Ντάλσιο στα τελευταία λεπτά.

59′ Ο Σανιά κάνει σέντρα από δεξιά, και βρίσκει το Μπαΐροβιτς ο οποίος με κεφαλιά στην κίνηση προσπαθεί να απειλήσει το Μπουχαλάκη, αλλά στέλνει τη μπάλα εκτός εστίας.

61′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Μπίσεσβαρ, μέσα ο Μίσιτς.

63′ Επικίνδυνη μπαλιά από το Μίσιτς με κάθετη μπαλιά σχεδόν από το σημαιάκι του κόρνερ, η μπάλα περνάει από όλη την άμυνα του Παναιτωλικού και καταλήγει εκτός από την άλλη πλευρά.

66′ Προσπάθεια του Ντίαζ από τα δεξιά, ανοίγει τη μπάλα και αυτή βγαίνει εκτός γηπέδου. Ο Ντίαζ δείχνει αρκετά εκνευρισμένος με την κατάληξη της φάσης.

67′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Βγαίνει ο Σφιντέρσκι που πέτυχε το μοναδικό τέρμα του αγώνα και στη θέση του μπαίνει ο Άκπομ.

68′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Ντουάρτε στη θέση του Ρομάν.

69′ Δυνατό σουτ του Ντάλσιο αρκετά έξω από τη μεγάλη περιοχή του Πασχαλάκη, η μπάλα καταλήγει πάνω από την εστία του ΠΑΟΚ.

70′ Μετάβαση του Ντάγκλας στο Γιαννούλη, με το δεύτερο σε πρώτο χρόνο να επιχειρεί το σουτ και τη μπάλα να βγαίνει κόρνερ βρίσκοντας πάνω σε σώματα.

71′ Ο Λημνιός από τα δεξιά επιχειρεί μία παράλληλη συρτή σέντρα, ο Κνετ βγάζει κόρνερ κόβοντας με τα χέρια.

72′ Σέντρα του Ντίαζ από τα δεξιά, μπερδεύεται ο Πασχαλάκης με την άμυνά του και παραλίγο να γίνει το λάθος. Η μπάλα βγήκε εκτός γηπέδου από την απέναντι πλευρά.

74′ Διακοπή στο παιχνίδι, ο Λουσέρο βρίσκεται στο έδαφος με πρόβλημα στο δεξί του πόδι. Παράλληλα γίνεται μικρή διακοπή για νερό για όλους του παίχτες.

75′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. ο Τσιγγάρας παιρνει τη θέση του Λουσέρο.

76′ 2-0 για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα σουτ του Μίσιτς από τα δεξιά, η μπάλα παίρνει τροχιά προς το τέρμα, ο Κνετ προσπαθεί να διώξει, αλλά η μπάλα καταλήγει στο πάνω παραθυράκι της εστίας.

79′ Πολύ καλή ευκαιρία με το Ντάλσιο να κάνει τις τρίπλες από τα δεξιά, βγάζει κάθετη μπαλιά στο Μπαΐροβιτς και το πλασέ του τελευταίου περνάει λίγο έξω από την απέναντι γωνία.

79′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Ζαμπά στη θέση του Πέλκα

80′ Κίτρινη κάρτα στο Ντουάρτε.

81′ 54-46 η κατοχή 10 λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού.

85′ Καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με το Ντουάρτε να παίρνει τη μπάλα λίγο έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ και να κάνει ένα σουτ με πολλά φάλτσα, η μπάλα πέρασε λίγο έξω απο το οριζόντιο δοκάρι του Πασχαλάκη.

90′ 4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

90’+2 Γκολ για τον Παναιτωλικό και 2-1 με το Ντάλσιο να παίρνει τη μπάλα και να κάνει συρτό σουτ στην απέναντι κάτω γωνία του Πασχαλάκη, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και μπήκε στο τέρμα.