Αρχική Ροή Κύρια Ειδησεογραφία Παναιτωλικός 5 – 0 Πανιώνιος: Καλή πενταρα-κοστή

Παναιτωλικός 5 – 0 Πανιώνιος: Καλή πενταρα-κοστή

0
Παναιτωλικός - Πανιώνιος 5-0

Πρώτο Ημίχρονο

2′ Πρώτη φάση στο παιχνίδι, με το Μπαΐροβιτς να προσπαθεί να πάρει τη μπάλα μετά απο εκτέλεση φάουλ, η μπάλα καταλήγει εκτός γηπέδου.

4′ Ο προωθημένος Ντομίνγκεζ για το φάουλ που είχε κερδίσει νωρίτερα ο Πανιώνιος, πιάνει μια καλή κεφαλιά στο κέντρο της μεγάλης περιοχής, αλλά είναι αρκετά αδύναμη και ο Γιαννακόπουλος σταματάει τη μπάλα χωρίς πρόβλημα.

6′ Γκολ για τον Παναιτωλικό από τον Άργκους. Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μάζουρεκ, ο Άργκους σε γνωστό ρόλο στις στημένες φάσεις, σηκώνεται και πιάνει μία καρφωτή κεφαλιά, αφήνοντας λίγα περιθώρια στον τερματοφύλακα του Πανιωνίου.

8′ Σέντρα του Ντουρμισάι από αριστερά, η μπάλα βρήκε και στο πάνω μέρος του δοκαριού και εφυγε άουτ

10′ Κίτρινη για τον Κότσιτς για φάουλ στο Μανά.

14′ Σουτ του Ντουρμισάι από πλάγια θέση, η μπάλα περνά άουτ

20′ Γκολ για τον Παναιτωλικό από τον Μπαΐροβιτς. Κλέβει τη μπάλα ο Μανά, μπαίνει στη μεγάλη περιοχή, κόβει πιο πίσω για το Μπαΐροβιτς, ο οποίος με δυνατό σουτ κάνει το 2-0

33′ Επικίνδυνη φάση με το Μπουμάλ να πιάνει κεφαλιά μέσα στην περιοχή, η μπάλα περνάει εκτός εστίας.

39′ Σουτ του Μπουμάλ με το δεξί, πάνω στον Γιαννακόπουλο. Η φάση ξεκίνησε με εκτέλεση κόρνερ του Άρτσε

41′ Γκολ για τον Παναιτωλικό. Ο Μάζουρεκ μέσα στην περιοχή πιάνει μια γυριστή κεφαλιά, η οποία ξαφνιάζει τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου.

45′ 1 λεπτό οι καθυστερήσεις

45’+1 Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Δεύτερο Ημίχρονο

46′ Έναρξη 2ου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

47′ Μέσα στη μικρή περιοχή ο Μανθάτης, παίρνει τη μπάλα από το Ντούρμισαϊ, προσπαθεί να γυρίσει προς το τέρμα, αλλά χάνει τη μπάλα.

49′ Γκολ για τον Παναιτωλικό και πάλι με το Μάζουρεκ. Ο Μανά από τα δεξιά βγάζει σέντρα, η οποία βρίσκει το Μάζουρεκ και ο τελευταίος με πλασέ κάνει το 4-0

52′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Σταυρόπουλος και Μανοΐλοβιτς βγαίνουν, Σταυρόπουλος και Μαλέρμπ μπαίνουν.

57′ Κεφαλιά του Ντουρμισάι, διώχνει ο Γιαννακόπουλος. Αρκετά καλή ευκαιρία για τον Πανιώνιο.

59′ Δεύτερη κίτρινη για τον Κόσιτς για επικίνδυνο παίξιμο. Έπεσε στα πόδια του Μαρινάκη αρκετά άτσαλα με κίνδυνο τραυματισμού.

62′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικός. Βγαίνει ο Μπαΐροβιτς και τη θέση του παίρνει ο Πάουλο.

65′ 1-2 Μάζουρεκ και Ντίαζ μπροστά στο σύνορο της μεγάλης περιοχής, η δεύτερη μετάβαση δεν είναι καλή, και χάνεται μία καλή φάση για τον Παναιτωλικό.

66′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Άρτσε εκτός και μέσα ο Ρέτζας. Τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο.

70′ Επίθεση με αξιώσεις από το Ντούρμισαϊ, δίνει στο Μπουμάλ, ο οποίος κάνει ένα χλυαρό σουτ και η μπάλα καταλήγει εκτός.

72′ Γκολ για τον Παναιτωλικό από το Γουίλιαν. Ο Αμαράλ από τα αριστερά βγάζει σέντρα και ο Γουίλιαν μέσα από την περιοχή κάνει το 5-0

73′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Τσιγγάρα ο Γκούγκα.

74′ Κίτρινη στον Πάουλο

75′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βασιλούδης στη θέση του Μάζουρεκ.

85′ Έπεσε ο ρυθμός του παιχνιδιού, κυκλοφορεί τη μπάλα ο Παναιτωλικό.

90′ Ωραία ενέργεια από τον Γουίλιαν, δίνει στον Ντίας και εκείνος χάνει μία πολύ καλή ευκαιρία για να πετύχει το 6-0

90′ 3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

90’+3 Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά. Τέλος του αγώνα.