Αρχική Ροή Κύρια Ειδησεογραφία Άρης 1 – 2 Παναιτωλικός: για πρώτη φορά τρίποντο στο Χαριλάου

Άρης 1 – 2 Παναιτωλικός: για πρώτη φορά τρίποντο στο Χαριλάου

0
Άρης Παναιτωλικός Κυριακίδης

4′ Επιθετικό φάουλ του Καμαρά, ο οποίος δικαίως εκνευρίζεται με αυτή την απόφαση του διαιτητή.
5′ Εκτέλεση κόρνερ του Ματίγια, ο Δεληζήσης κάνει την κεφαλιά η οποία περνάει λίγο εκτός τέρματος.
7′ Άλλο ένα κόρνερ για τον Αρη από τα δεξιά, η μπάλα περνάει στην άλλη μεριά του γηπέδου.
9′ Αντεπίθεση του Παναιτωλικού με τον Γουίλιαν να δημιουργεί. Η μπάλα φτάνει στον Καμαρά μετά από άνωδο των οπισθοχωρημένων παιχτών του Παναιτωλικού, αλλά το τελευταίος σε προσπάθεια να πάρει την κεφαλιά, γλιστράει και τραυματίζεται.
13′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό ο Μανά παίρνει την θέση του τραυματία Καμαρά
14′ Σέντρα του Ματέο Γκαρσία φεύγει ελάχιστα άουτ
15′ Νεύρα ανάμεσα στον Μανά και τον Βαλεριάνο
19′ Διπλή φάση με σουτ των Μανά και Μάζουρεκ στα σύνορα της μεγάλης περιοχής του Άρη, χωρίς να καταφέρει κανείς από τους δύο να βρουν δίχτυα.
23′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μανά βρέθηκε απέναντι στον Κουέστα, αλλά ο Βαλεριάνος τελευταία στιγμή πρόλαβε και παραχώρησε κόρνερ
27′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό. Ο Δεληζήσης γύρισε λανθασμένα την μπάλα προς τα πισω ο Μοράρ βγήκε τετ-α-τετ και ο Κούεστα τον ανέτρεψε

28′ Κόκκινη στον Κουέστα, με 10 ο Άρης.
29′ Αλλαγή για τον Άρη, μέσα ο Αναγνωστόπουλος, έξω ο Γιουνές.
31′ Εκτέλεση πέναλτι από τον Μάζουρεκ, η μπάλα στο κέντρο της εστία και πάνω από τα δοκάρια.

33′ Γύρισμα του Γκαρσάι διώχνουν με δυσκολία οι αμυντικοί του Παναιτωλικού
35′ Στημένη φάση για τον Παναιτωλικό, η μπάλα φτάνει στην καρδιά της άμυνας, ο Αναγνωστόπουλος πιάνει τη μπάλα μετά από κεφαλιά του Ντιγκινί.
38′ Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, με επέμβαση του Λουσέρο. Εκτέλεση του κόρνερ και ο Ματέο ανενόχλητος μέσα στην περιοχή του Παναιτωλικού πιάνει ένα δυνατό σουτ και ο Κυριακίδης με δυσκολία βγάζει τη μπάλα κόρνερ.
44′ Κόντρα του Ντιγκινί με τον Μαλή, ο πρώτος πέφτει στο έδαφος και ο αγώνας διακόπτεται.
45′ 4 λεπτά οι καθυστερήσεις.
45’+2 Σέντρα του Λιάβα από τα δεξιά παράλληλα στο τέρμα του Αναγνωστόπουλου, περνάει στα αριστερά. Η μπάλα γεμίζεται στο Ντίαζ, ο οποίος από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής του Άρη, κάνει ένα άστοχο σουτ.

Δεύτερο Ημίχρονο

46′ Έναρξη 2ου Ημιχρόνου χωρίς αλλαγές
49′ Πλάγιο για τον Άρη μετά από επελαση του Βαλεριάνου από τα αριστερά.
50′ Σέντρα σουτ του Γκαρσία από τα δεξιά, σταματάει τη μπάλα ο Κυριακίδης.
50′ Λάθος του Παναιτωλικού, συνεχίζει την επίθεση ο Άρης, Ματέο και Ντιγκινί κάνουν το 1-2 στη μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού, ένα δυνατό σουτ από τον δεύτερο αλλά η μπάλα πάει ψηλά άουτ. Ο Κυριακίδης βάζει τις φωνές στην άμυνά του.
51′ Ο Μάζουρεκ κάνει καλή ψηλή σέντρα στο Μανά στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, αλλά ο Μανά δε βρίσκει το δυνατό σουτ και η μπάλα περνάει έξω.
53′ Ο Λουσέρο επιχειρεί ένα συρτό δυνατό σουτ στην κάτω δεξιά γωνία του Αναγνωστόπουλου, ο οποίος πέφτει και μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο.
55′ Αλλαγή για τον Άρη, μέσα ο Μενέντεθ, έξω ο Βαλεριάνος.
56′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Κίτρινη στον Κωνσταντινίδη για αυτό το φάουλ στον Τσοκάνη.
57′ Ο Μοράρ στην εκτέλεση του φάουλ, εύκολα στα χέρια του Αναγνωστόπουλου η μπάλα.
58′ Φάουλ ο Μαλής πάνω στον Ντιγκινί και κίτρινη κάρτα στο Μαλή.
59′ Κίτρινη κάρτα στο Λιάβα επικίνδυνη προβολή.
62′ Επέλαση του Τσοκάνη από τα αριστερά, βγάζει ο Βέλεθ τη μπάλα κόρνερ.
63′ Γκολ για τον Παναιτωλικό, 1-0. Ο Λιάβας μέσα στη μικρή περιοχή κάνει την προβολή με το γόνατο μετά από εκτέλεση κόρνερ και βάζει το πρώτο τέρμα της σταδοδρομίας του.

70′ Ο Άρης παίζει αρκετά ψηλά, το παιχνίδι έχει απλωθεί σε όλο το γήπεδο
71′ Γκολ για τον Άρη με τον Ντιγκινί, με μπαλιά από τον Γκάμα.

75′ Γκολ για τον Παναιτωλικό, 1-2 με απευθείας κόρνερ του Λουσέρο.

78′ Κίτρινη κάρτα για τον Γουίλιαν.
79′ Κίτρινη κάρτα στο Ντιγκινί για διαμαρτυρία.
81′ Κόρνερ για τον Άρη μετά από επέμβαση του Μαλή
82′ Αλλαγή για τον Άρη, έξω ο Γκαρσία, μέσα ο Ναζλίδης.
83′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, έξω ο Μάζουρεκ, μέσα ο Τσιγγάρας.
86′ Στο έδαφος ο Ντίαζ λόγο κράμπας.
86′ Εκτελείται το κόρνερ αλλά κάνει πολύ μεγάλη επέμβαση ο Κυριακίδης στην κεφαλιά του Βέλεθ.
88′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, μέσα ο Χαντάκιας, έξω ο Ντίαζ, ο οποίος κουτσαίνει βγαίνοντας.
90′ 4 λεπτά οι καθυστερήσεις
90’+2 Επιθετικό φάουλ στον Κυριακίδη, ο οποίος δείχνει να έχει χτυπήσει στα πλευρά. Σε παράπλευρο πλάνο, ο Τσοκάνης δείχνει να πονάει στο δεξί ώμο του.
90’+3 Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη για καθυστερήσεις.
90’+4 Κίτρινη κάρτα στο Τσιγγάρα
90’+5 Λήξη του αγώνα.