Αρχική Ροή Κύρια Ειδησεογραφία Παναιτωλικός 2 – 2 ΑΕΛ

Παναιτωλικός 2 – 2 ΑΕΛ

0
Παναιτωλικός - ΑΕΛ: Χάβος

Μνήμες από το περσινό παιχνίδι ξύπνησαν με το 2-2 του Παναιτωλικού και της ΑΕΛ στο Αγρίνιο. Μπορεί ο Μάζουρεκ και ο Φατιόν να μη ήταν στον πίνακα των σκόρερ, ο Μπαΐροβιτς ήταν εκεί και μαζί με τα τέρματα των Ντίαζ, Μιχαήλ και Μόρα, έκλεισε η 7η υποχρέωση του Παναιτωλικού στο φετινό πρωτάθλημα.

Ακολουθούν οι καλύτερες φάσεις του αγώνα, τα τέρματα και η στατιστική εικόνα του παιχνιδιού.

Παναιτωλικός - ΑΕΛ: Στατιστικά
Παναιτωλικός – ΑΕΛ: Στατιστικά

Πρώτο Ημίχρονο

2′ Πρώτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, όπου ο Κρίστινσον έχασε τη μπάλα, αλλά η άμυνα της ΑΕΛ διώχνει πριν φτάσει η μπάλα στο Μοράρ.

4′ Πρώτη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Ουάρντα κάνει τις προσποιήσεις, αποφεύγει τον Σιέστεντ, κάνει το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει μερικά μέτρα εκτός εστίας

11′ Φάουλ του Ταχάρ στο Σεσέροβιτς το οποίο φέρνει πολύ κόσμο μέσα στην άμυνα του Παναιτωλικού. Εκτελεί ο Κάτσε χαμηλά, αλλά η μπάλα διώχνεται από την άμυνα του Παναιτωλικού.

17′ Φάουλ πάνω στο Ντίαζ. Το εκτελεί ο Μοράρ απ’ ευθείας, η μπάλα καταλήγει πολύ ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κρίστινσον.

28′ Εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΛ, με διπλή προσπάθεια βγαίνει σέντρα στην περιοχή του Παναιτωλικού, ο Μόρας κάνει την πρώτη κεφαλιά και τη δεύτερη ο Μιχαήλ, ο οποίος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Ο βοηθός ακυρώνει το τέρμα ως οφσάιντ, αλλά με το VAR ο διαιτητής δείχνει σέντρα και γίνεται έτσι το 0-1 για την ΑΕΛ.

34′ 1-1 από το Ντίαζ για τον Παναιτωλικό.

37′ Κόρνερ για την ΑΕΛ, ο Μπράλιτς στην κεφαλιά με το Γιαννακόπουλο να προσπαθεί να πιάσει τη μπάλα. Και οι δύο πέφτουν στο έδαφος με το Γιαννακόπουλο να πιάνει τη μπάλα.

44′ Κόρνερ για την ΑΕΛ, η μπάλα φτάνει στο κεφάλι του Νούνιτς, ο Γιαννακόπουλος με δεύτερη προσπάθεια διώχνει τη μπάλα, ενώ ο διαιτητής διακόπτει τη φάση.

45′ Δυνατό σουτ από τον Σιέστεντ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή του Κρίστινσον, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

45’+2 τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Δεύτερο Ημίχρονο

46′ Με αλλαγή ξεκινάει το ημίχρονο για την ΑΕΛ. Ο Ντάουντα μπαίνει στον αγώνα στη θέση του Νούνιτς.

46′ Πρώτη φάση στον αγώνα, με τη Λάρισα να κερδίζει φάουλ από το Σιεστεντ στα αριστερά της περιοχής του Παναιτωλικού. Ο Κάτσε εκτελεί, ο Μόρας πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννακόπουλου.

54′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Αριγίμπι θα βγει και τη θέση του στα αριστερά θα μπει ο Ντουάρτε.

56′ Επιστροφή της μπάλας από το Σανιά στο Γιαννακόπουλο, ο Γιαννακόπουλος καθυστερεί με το Μιλοσάβλιεβιτς να πιέζει, ο Γιαννακόπουλος επιχειρεί να διώξει τη μπάλα, αυτή βρίσκει στο Μιλοσάβλιεβιτς και βγαίνει έξω.

61′ Ο Ντάλσιο κατεβάζει τη μπάλα με το στήθος και τη στρώνει στο Μοράρ, ο δεύτερος κάνει ένα δυνατό σουτ και ο Κρίστινσον πολύ δύσκολα βγάζει σε κόρνερ.

62′ Σε εκτέλεση του κόρνερ ο Λουσέρο πιάνει την κεφαλιά και αστοχεί με τον Κρίστινσον και την άμυνα της ΑΕΛ απλά να παρακολουθούν.

65′ Φάουλ για το Ντίαζ από το Στάκοβιτς, φέρνει πολύ κόσμο στην περιοχή της ΑΕΛ. Εκτελεί ο Ντάλσιο, η μπάλα πάει στην αγκαλιά του Κρίστινσον.

68′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Φατιόν στη θέση του Σεσέροβιτς.

69′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό που εκτελείται από το Ντίαζ. Ο Μαρσιάλ σηκώνεται πιο ψηλά από όλους και παίρνει την κεφαλιά ανενόχλητος, η μπάλα όμως καταλήγει εκτός γηπέδου.

74′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρομάν μπαίνει στη θέση του Ντάλσιο.

75′ Κίτρινη κάρτα στο Μοράρ για σπρώξιμο στο Μιλοσάβλιεβιτς σε διεκδίκηση της μπάλας.

77′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Βγαίνει ο Μοράρ και τη θέση του παίρνει ο Μπαΐροβιτς

77′ 2-1 για τον Παναιτωλικό με το Μπαΐροβιτς να πετυχαίνει τέρμα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο γήπεδο. Ο Μπαΐροβιτς πάρει κίτρινη για την αφαίρεση της φανέλας του.

81′ Κίτρινη κάρτα στο Σιέστεντ για φάουλ

81′ Εκτελείται το φάουλ από τον Κάτσε, η μπάλα πάει στο Μόρα, ο οποίος με κεφαλιά κάνει το 2-2

85′ Κίτρινη κάρτα στο Μιλοσάβλιεβιτς για τράβηγμα στον Ταχάρ.

89′ Κίτρινη στο Σανιά για πάτημα στον Ουάρντα, ο οποίος

90′ Αλλαγή για την ΑΕΛ, μέσα ο Ασούμπρε, έξω ο Ουάρντα.

90′ 3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

90’+3 Τέλος παιχνιδιού.