Αρχική Ροή Κύρια Ειδησεογραφία Παναιτωλικός 2 – 1 Απ. Σμύρνης: στιγμιότυπα

Παναιτωλικός 2 – 1 Απ. Σμύρνης: στιγμιότυπα

0
Γουίλιαν

Πρώτο Ημίχρονο

3′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-0. Ο Τσοκάνης δίνει τη μπάλα στο Μπαρμπόσα, ο οποίος μέσα από τη μικρή περιοχή, σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα.

5′ Σουτ από τον Μπετινέλι, μπλοκάρει εύκολα ο Κυριακίδης.
7′ Ο Κοντοές έβγαλε τη μπάλα από τα δεξία για τον Ελ Χέλβε, ο οποίος βγάζει τη μπάλα άουτ.
13′ Κίτρινη κάρτα στο Λουσέρο
19′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Εκτελεί ο Μοράρ αλλά η μπάλα καταλήγει έξω.
25′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 2-0. Ο Μοράρ παίρνει τη μπάλα στο σημείο του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής και με σουτ κάνει το 2-0.

28′ Κίτρινη στον Μπετινέλι
30′ Επικίνδυνη φάση για τον Απόλλωνα. Ο Ακόστα κάνει σέντρα από τα δεξιά, ο Λούκιτς κάνει την κεφαλιά στο 2ο δοκάρι αλλά η μπάλα δε βρίσκει στόχο.
33′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.
35′ Αλλαγή πολύ νωρίς για τον Απόλλωνα. Έξω ο Ντεφεντερίκο, μέσα ο Τριάδης
39′ Κίτρινη στον Μπαρμπόσα.
41′ Ο Μαρινάκης βγαίνει από τα δεξιά, ο Χουάντερσον προσπαθεί να διώξει τη μπάλα και παραλίγο να στείλει μόνος του τη μπάλα στα δίχτυα.
42′ Κίτρινη στον Μαρινάκη

Δεύτερο Ημίχρονο

46′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ντ’ Ουρσό μέσα, έξω ο Γκίνο.
47′ Γκολ για τον Απόλλωνα, 2-1. Ο Ντεφερίκο δίνει στο Μπετινέλι, ο οποίος με πλασέ στην αντίθετη μεριά, κάνει το 2-1.

56′ Μεγάλη ευκαιρία από τον Γιούλιαν όπου του στρώθηκε η μπάλα μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Χουάντερσον. Αντεπίθεση του Απόλλωνα στη συνέχεια της φάσης, με τον Κυριακίδη να κόβει τον Ακόστα.
59′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίαζ κλέβει τη μπάλα στη μεγάλη περιοχή, αλλά το σουτ του είναι ελαφρώς άστοχο.
60′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μάζουρεκ, έξω ο Μοράρ. Ο Παναιτωλικός παίζει πλέον με 4-2-3-1.
62′ Κίτρινη κάρτα στο Ντεφερίκο και φάουλ για τον Παναιτωλικό στη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής του Απόλλωνα.
64′ Η εκτέλεση του φάουλ βρίσκει στα σωματα και πάει κόρνερ. Στην εκτέλεση του κόρνερ, ο Μάζουρεκ βρίσκει μία ωραία γυριστεί κεφαλιά και η μπάλα γλύφει το εξωτερικό των δικτύων του Χουάντερσον.
66′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ναδάλες μέσα, έξω ο Ακόστα.
68′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Λιάβας, έξω ο Μανά.
71′ Κίτρινη στον Ορουέλα για φάουλ στο Γιούλιαν κοντά στο κόρνερ από τα δεξιά.
75′ Λάθος του Κυριακίδη, παραλίγο να γίνουν τα χειρότερα, αλλά ο Μαλής έδιωξε τη μπάλα.
76′ Ο Απόλλωνας πιέζει, ο Ελ Χέλβε κάνει σουτ έξω από την περιοχή με πολλά φάλτσα, ο Κυριακίδης διώχνει με δυσκολία.
76′ Κίτρινη κάρτα στο Λούκιτς.
81′ Εκτέλεση φάουλ από τον Ναδάλες, ο Τζανετόπουλος πιάνει την κεφαλιά, με τη μπάλα να φεύγει ψηλά εκτός τέρματος.
85′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Τσιγγάρας, έξω ο Γουίλιαν.
88′ Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Ντεφεντερίκο
90′ 4 λεπτά οι καθυστερήσεις.
90’+2 Κίτρινη στον Ελ Χέλβε
90’+4 Τέλος του αγώνα.