Αρχική Ροή Κύρια Ειδησεογραφία Παναιτωλικός 1- 1 Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός 1- 1 Αστέρας Τρίπολης

0
Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης: Αριγίμπι

Πρώτο Ημίχρονο

3′ Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μπαΐροβιτς βγάζει κάθετη πάσα στο Ντάλσιο, κόβει τελευταία στιγμή τη μπαλιά ο Τασούλης.

7′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, ο Βαλιέντε πάει αντικανονικά πάνω στο Μιμίτο. Ο Μπαΐροβιτς εκτελεί πάνω στο τοίχος και η μπάλα βγαίνει πλάγιο.

9′ Συνεχίζει επιθετικά ο Παναιτωλικός από τα δεξιά, ο Ντάλσιο βγάζει για το Σιέστεντ, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή, αλλά κλείνεται από το Μουνάφο.

15′ Δύο απανωτά κόρνερ για τον Παναιτωλικό, χωρίς να δημιουργήσει κίνδυνο στην εστία του Αστέρα.

15′ Αρκετά πιο επιθετικός ο Παναιτωλικός σε αυτά τα πρώτα λεπτά και με αρκετή βροχή στο αγρίνιο. Ο Αστέρας παίζει σχεδόν αποκλειστικά κάτω από το κέντρο.

17′ Ο Ντίαζ από την περιφέρια περνάει απέναντι στο Σανιά, κάνει αυτός γύρισμα στην περιοχή στο Μπαΐροβιτς, ο Βόσνιος κάνει σουτ, βρίσκει σε αμυντικό η μπάλα και βγαίνει σε κόρνερ.

18′ 1-0 για τον Παναιτωλικό, ο Μαρσιάλ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, κάνει το 1-0.

28′ Κίτρινη κάρτα στο Ντάλσιο για αντικανονική παρέμβαση πάνω στον Τασουλή. Το φάουλ θα φέρει πολύ κόσμο στην περιοχή του Παναιτωλικού. Εκτελεί ο Ριέρα, ο Ματρικάρντι παίρνει την κεφαλιά και στέλνει τη μπάλα αρκετά μακρυά από την εστία του Γιαννακόπουλου.

32′ Ο Μιμίτο παίρνει τη μπάλα, κάνει τις τρίπλες και παίρνει και την κόντρα στο τέλος, δίνει τη μπάλα στο Ντάλσιο, ο οποίος με ένα αδύναμο κρεμαστό δεν ανησυχεί καθόλου τον Παπαδόπουλο.

37′ Κόρνερ για τον Αστέρα, εκτελεί ο Καπίγια, ο Γιαννακόπουλος βγαίνει προ όλων και διώχνει με γροθιές.

39′ Μεγάλη φάση για τον Αστέρα, ο Βλάχος γυρίζει τη μπάλα στην περιοχή με τον Καπίγια να προλαβαίνει τη μπάλα, αλλά να τη στέλνει με προβολή εκτός γηπέδου.

42′ Πέναλτι για τον Αστέρα, μετά και από τη χρήση του VAR.

43′ Κίτρινη κάρτα για το Μαρσιάλ για το πέναλτι.

44′ 1-1 με πέναλτι ο Αστέρας το οποίο εκτέλεσε ο Μπαράλες.

45′ Σκληρή παρέμβαση του Μουνάφο στο Ντίαζ, ο Μουνάφο δέχεται κίτρινη κάρτα.

45′ Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

45’+3 Ο Λουσέρο κάνει σέντρα από τα αριστερά, ο Ντάλσιο παίρνει τη μπάλα, κάνει δυνατό σουτ, αλλά ο Παπαδόπουλος θα απομακρύνει.

45’+4 Προϋποθέσεις για αντεπίθεση δημιουργήθηκαν για τον Αστέρα, όμως ο Σανιά έκοψε την αντεπίθεση.

Δεύτερο Ημίχρονο

46′ Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες για την έναρξη του δευτέρου μέρους.

47′ Εκτέλεση φάουλ του Μπαΐροβιτς, η μπάλα πέρασε λίγα εκατοστά από το δεξί παράθυρο του Παπαδόπουλου.

49′ Φάουλ για τον Αστέρα που φέρνει πολύ κόσμο στην περιοχή του Παναιτωλικού. Ο Καπίγια εκτελεί, ο Σουάρεθ πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα καταλήγει αρκετά εκτός στόχου.

54′ Κίτρινη κάρτα στο Μάκη Χάβο και στο Μπάμπη Μιχαηλίδη λόγω διαμαρτυρίας, με αφορμή ένα πλάγιο.

58′ Διακοπή στο παιχνίδι, λόγω προβλήματος στο δεξί πόδι του Μπαΐροβιτς. Ο Μάκης Χάβος σηκώνει τον Αριγίμπι.

60′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Ο Μπαΐροβιτς βγαίνει και στη θέση του μπαίνει ο Αριγίμπι.

61′ Φάση που ξεκινάει από τον νεοεισελθόντα Αριγίμπι, η μπάλα καταλήγει στο Ντάλσιο, ο τελευταίος κάνει ένα δυνατό σουτ και η μπάλα καταλήγει λίγο πιο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Με μία μικρή παύση για περίπου 20 λεπτά, η δυνατή βροχή έχει ξεκινήσει και πάλι, όπως στο πρώτο ημίχρονο. Παρά τη δυνατή και συνεχή βροχόπτωση ο αγωνιστικός χώρος είναι σε καλή κατάσταση.

65′ Λάθος του Σανιά στην άμυνα, έκανε αντικανονική προβολή και έτσι έχουμε στημμένη φάση σε 10 μέτρα έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού.

66′ Εκτελεί ο Φερνάντεθ, η μπάλα πάει στο τοίχος. Διακοπή γιατί η μπάλα βρήκε τον Αριγίμπι στο κεφάλι.

67′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ταχάρ βγαίνει και μπαίνει ο Τσιγγάρα.

68′ Κίτρινη κάρτα για τον Αριγίμπι για αντικανονική προβολή στο Ματρικάρντι.

70′ Κίτρινη κάρτα στο Ριέρα, για φάουλ στον Αριγίμπι. Εκτελεί το φάουλ ο Λουσέρο, η φάση σταματάει με επιθετικό φάουλ του Μαρσιάλ στο Μπαράλες.

71′ Αντεπίθεση του Παναιτωλικού από τα αριστερά με το Λουσέρο, βγάζει τη σέντρα, αλλά θα κόψει η άμυνα του Αστέρα σε πλάγιο.

72′ Αλλαγή για τον Αστέρα, Μπόρκα Φερνάντεζ θα περάσει στον αγώνα στη θέση του Ριέρα.

73′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Κάνει τη σέντρα ο Λουσέρο, χάνει την έξοδο ο Παπαδόπουλος, χωρίς όμως να υπάρχει κάποιος παίχτης του Παναιτωλικού για να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία. Τη μπάλα έδιωξε ο Ματρικάρντι.

76′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Ντουάρτε στη θέση του Μιμίτο. Κάνει πιο επιθετικό το σχήμα του ο Μάκης Χάβος.

83′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χαουρέγκι στη θέση του Μπαράλες.

83′ Δυνατή κλωτσιά του Τασουλή στο Ντάλσιο, φάουλ και κίτρινη κάρτα. Μία στημμένη φάση που θα φέρει πολύ κόσμο στην περιοχή του Αστέρα. Επιπλέον πήρε κίτρινη κάρτα ο Κουτσοσπύρος για διαμαρτυρία στη συγκεκριμένη φάση.

87′ Μπαίνει στην περιοχή ο Ντίαζ από τα αριστερά, περνάει το Βλάχο, φτάνει στη γραμμή, κάνει το γύρισμα, ο Παπαδόπουλος σταματάει τη σκαφτή μπαλιά του Ντίαζ.

89′ Αποχωρεί ο Μαρκ Φερνάντεθ με πρόβλημα, όπως φαίνεται, στους προσαγωγούς.

90′ Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

90’+1 Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Μαρκ Φερνάντεθ παραχωρεί τη θέση του στο Σίτο.

90’+2 Ο Αριγίμπι κάνει ένα δυνατό σουτ από μακρυά, η μπάλα καταλήγει έξω.