Αρχική Ροή Κύρια Ειδησεογραφία Λαμία 0 – 2 Παναιτωλικός

Λαμία 0 – 2 Παναιτωλικός

0
Λαμία Παναιτωλικός 0 - 2

Πρώτο Ημίχρονο

1′ κόρνερ για τον Παναιτωλικό, χωρίς να δημιουργείται κάποια ιδιαίτερη ευκαιρία

8′ Αντεπίθεση του παναιτωλικού από τα αριστερά με το Γουίλιαν να κατεβάζει τη μπάλα, να τη δίνει στο Γκούγκα στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ο οποίος κάνει σουτ και αυτή καταλήγει στα χέρια του Μελίσσα.

10′ Πιο επιθετικός γενικά ο Παναιτωλικός, που φτάνει μόνο μέχρι την άσπρη γραμμή της μεγάλης περιοχής

11′ Σουτ του Γκούγκα λίγο έξω από την περιοχή, καταλήγει άουτ.

14′ Καλή εκτέλεση φάουλ από το Μπερτόλιο που ψάχνει το Μπαράλες/Καραμάνο στην περιοχή του Κυριακίδη, ο επόπτης όμως δείχνει οφσάιντ.

16′ Κούρσα του Τσοκάνη από τα αριστερά, δίνει στο Γκούγκα, ο οποίος κάνει λάθος πάσα στο Μπαΐροβιτς που βρίσκοντα σε καλή θέση στη μεγάλη περιοχή.

18′ Εκτέλεση φάουλ του Γκούγκα με πολύ φάλτσο μέσα στην περιοχή, πιάνει τη μπάλα ο Μελίσσας.

20′ Οργανωμένη επίθεση από τον Γκούγκα που βγάζει πολύ ωραία κάθετη μπαλιά στο Γουίλιαν μέσα στην περιοχή, οποίος επιχειρεί σουτ στο τέρμα, αλλά η μπάλα βρίσκει στα σώματα.

25′ Ο Γκούγκα δίνει τη μπάλα Μπαΐροβιτς που βρίσκεται στη μεγάλη περιοχή, κάνει ένα κοντρόλ-πάσα με το σώμα, η μπάλα φτάνει στο Γουίλιαν ο οποίος κάνει σουτ στην αντίθετη γωνία του Μελίσσα.

32′ Κάρτα για τον Τσοκάνη για φάουλ πάνω στο Μπερτόλιο.

Διακοπή στον αγώνα, ο Ντίαζ βρισκόταν για 1 λεπτό στο έδαφος, ο διαιτητής τον αγνοεί και αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί μέχρι να σταματήσει η φάση

34′ Σκληρό Φάουλ πάνω στο Μιχάι, ο πάγκος του Παναιτωλικού φωνάζει για κίτρινη κάρτα.

40′ Ο Μιχάι γλιστράει σε προσπάθεια να διώξει τη μπάλα μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής θεωρεί ότι είναι ακούσιο.

44′ Σουτ του Δημούτσου από διαγώνια αριστερά έξω από την περιοχή, ο Κυριακίδης σε δεύτερο χρόνο σταματάει τη μπάλα.

45′ Κίτρινη κάρτα στο Μπαΐροβιτς. Άσκοπη κίνηση από το Μπαΐροβιτς, πέταξε τη μπάλα ενώ είχε σφυρίξει ο διαιτητής για φάουλ

45′ 2 λεπτά οι καθυστερήσεις.

Δεύτερο Ημίχρονο

46′ Συνέχεια στον αγώνα, χωρίς αλλαγές με ένα πρώτο ημίχρονο που είχε ένα γκολ και 50-50 κατοχή

48′ Παρατήρηση στον Άργκους για καθυστερήση. Χαρακτηρηστική η κίνηση του διαιτητή ότι θα είναι η τελευταία φορά.

49′ Ο Μπαράλες ξεχάστηκε από την άμυνα σε κεφαλιά-πάσα που του ήρθε, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ.

54′ Δυνατό σουτ του Μπουλούλη μεταξύ περιοχής και κέντρου, προσπαθεί να πιάσει εκτός θέσης τον Κυριακίδη, οποίος καταφέρνει με 2η προσπάθεια να αποτρέψει το γκολ.

57′ Ο Πλιάτσικας τραβάει το Γουίλιαν από τη φανέλα και τη σκίζει στον ώμο. Χαρακτηρηστικό το σκηνικό με το Γουίλιαν να δείχνει τη φανέλα στο διαιτητή.

60′ Στο έδαφος ο Κυριακίδης, λόγω τραυματισμού.

60′ Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Καραμάνος, μέσα ο Πίτι.

62′ Αναγκαστική αλλαγή ο Κυριακίδης, ο Γιαννακόπουλος στο παιχνίδι.

65′ Αντεπίθεση του Παναιτωλικού που ξεκινάει από το λάθος του Βασιλαντωνόπουλου. Ο Γουίλιαν κάνει πάσα στο Γκούγκα ο οποίος σε πολύ καλή θέση σουτάρει αλλά η μπάλα είναι αρκετά εκτός στόχου.

68′ Μεγάλη προσπάθεια του Μπερτόλιο να μπει στην περιοχή, περνάει 2 με κόντρες, τελικά ο Μιχάι τον κόβει πριν γίνει πιο επικίνδυνος παραχωρώντας κόρνερ. Συνέχεια της φάσης, νέο κόρνερ ο Μπαράλες

69′ Αντεπίθεση του Παναιτωλικού, ο Γουίλιαν από τα αριστερά βγάζει δυνατή μπαλιά πολύ πλάγια στο Μπαΐροβιτς ο οποίος κάνει την επαναφορά στο κέντρο της περιοχής, αλλά δεν υπάρχει παίχτης του Παναιτωλικού να απειλήσει.

70′ Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Μπουλούλης, μέσα ο Επστάιν

71′ Αντεπίθεση για τον Παναιτωλικό με μονο προωθημένο το Μπαΐροβιτς, μόνος του απέναντι στην άμυνα της Λαμίας, πετυχαίνει το 2-0 για τον Παναιτωλικό.

74′ Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, μέσα ο Μαλής, έξω ο Μπαΐροβιτς.

78′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ο Μελίσσας κόβει με τα πόδια μπροστά από το Γουίλιαν.

81′ Δυνατό και συρτό σουτ του Πίτι με πολλά σώματα μπροστά από το Γιαννακόπουλο, η μπάλα μόλις άουτ με το Γιαννακόπουλο να ελέγχει τη γωνία του.

81′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Γκούγκα και μέσα ο Αμαράλ

82′ Κάρτα στο Ντίαζ για φάουλ.

83′ Αλλαγή για τη Λαμία, έξω ο Τόμας, μέσα ο Σκόνδρας

88′ Κάρτα στο Γούλιαν και στο Βάντερσον για μία έντονη λογομαχία που είχαν μεταξύ τους.

90′ 4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

91′ Ευκαιρία για τη Λαμία με τον Επστάιν να είναι στο όριο της μεγάλης περιοχής, όπου επιχειρεί ένα δυνατό σουτ που περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γιαννακόπουλου.

90’+3 Διακοπή στον αγώνα λόγω τραυματισμού του Ντίαζ σε κλωτσιά που έφαγε εκτός φάσης.

90’+4 Τέλος του αγώνα.