Αρχική Ροή Κύρια Ειδησεογραφία Ημίχρονο: 1 – 0 στο ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός (video)

Ημίχρονο: 1 – 0 στο ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός (video)

0
ΠΑΣ Γιαννινα - Παναιτωλικός

Με πολλές φάσεις και ένα τέρμα στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου έχει εξελιχθεί μέχρι στιγμής το φιλικό παιχνίδι μεταξύ ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικού.

ΠΑΣ-Παναιτωλκός Ενδεκάδες

Ο Παναιτωλικός μπήκε πιο επιθετικός στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον ΠΑΣ να έχει πιο αμυντικό ρόλο. Μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Φυτόπουλος απείλησε από τα αριστερά με δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε στο εξωτερικό μέρος των διχτύων του Περιστερίδη.

Το δεύτερο δεκάλεπτο του παιχνιδιού βρήκε τον ΠΑΣ να ισσοροπεί το παιχνίδι, λόγω και των πολλών διακοπών με φάουλ.

Στο 25′ ο ΠΑΣ είχε πολύ καλή ευκαιρία με τον Ξύδα να δίνει στο Νάουμετς, αλλά ο τελευταίος κόπηκε τελευταία στιγμή. Οι επιθέσεις του ΠΑΣ συνεχίζουν για το δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου με τους Σιόντη και Ξύδα να δημιουργούν δύο καλές φάσεις στο 33′ και στο 34′.

Η μεγάλη φάση του αγώνα γίνεται από τον Παναιτωλικό με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντάλσιο στο 41′ να περνάει μόλις έξω από το παραθυράκι του Περιστερίδη.

Στο 45′ ο Νάουμετς βρήκε τον Κρίζμαν και ο τελευταίος μόνος του με τον Γιαννακόπουλο και έτσι έκανε το 1-0.

Η τελευταία φάση του αγώνα ήταν για τον Παναιτωλικό, ο Ντίαζ έκανε σέντρα στον Καββαδία, αλλά ο τελευταίος έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία του ΠΑΣ.