Αρχική Ροή Κύρια Ειδησεογραφία Η αποστολή για το ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

Η αποστολή για το ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

0
ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός: Απόστολή

Μετά το τέλος της σημερινής προπόνησης ο Κάστρο επέλεξε τους 19 που θα ταξιδέψουν για τον αγώνα στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ.

Οι αποστολή στην Τούμπα αποτελείται από τους:

Κνετ, Μπάλμπι, Γιοβάνοβιτς, Ταχάρ, Μιμίτο, Μπαΐροβιτς, Ντάλσιο, Ντίας, Ντουάρτε, Λουσέρο, Καββαδίας, Φυτόπουλος, Σανιά, Γιαννακόπουλος, Ρομάν, Τσιγγάρας, Μαλής, Λιάβας, Μαρσιάλ.

Από την αποστολή λείπουν οι τραυματίες Καμαρά και Γιαννιώτης οι οποίοι έχουν τραυματιστεί από την προηγούμενη περίοδο, ενώ κρίθηκαν ανέτοιμοι οι Σιόστεντ, Παρράς, Θεοδωρόπουλος και ο Μπελεβώνης. Τέλος ο Μοράρ είναι άρρωστος και δεν ακολούθησε την ομάδα στη Θεσσαλονίκη.

Μία ματιά στον τελευταίο φιλικό αγώνα με τον Αστέρας Τρίπολης ο Κάστρο κατέβασε την εξής ενδεκάδα:

Κνετ, Γιοβάνοβιτς, Λιάβας, Μπαϊροβιτς, Ντάλτσιο, Ντίαζ, Λουσέρο, Σανιά, Φυτόπουλος, Ρομάν, Μαλης.

Δεν είναι απίθανο να δούμε την ίδια ακριβώς ενδεκάδα να ξεκινάει στην Τούμπα.

Έχασε η Κ19

Κ19: ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός
Κ19: ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

Με ήττα 3-0 τελείωσε ο αγώνας απέναντι στον ΠΑΟΚ. Οι μικροί κράτησαν σχεδόν όλο τον αγώνα στο 0-0, αλλά λήγισαν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Το πρώτο τέρμα το πέτυχε ο Τσιγγάρας (είναι του ΠΑΟΚ αυτός) στο 82, στο 87 με εκτέλεση πέναλτι ο Τζόλης έκανε το 2-0 και στο 90+3 πάλι ο Τζόλης έκανε το 3-0.