Αρχική Ροή Κύρια Ειδησεογραφία ΑΕΚ 4 – 0 Παναιτωλικός: Στιγμιότυπα (video)

ΑΕΚ 4 – 0 Παναιτωλικός: Στιγμιότυπα (video)

0
Χιμένεθ - Δέλλας

Πρώτο Ημίχρονο

‘1 Αρχίζει ο αγώνας, πολύ λίγος κόσμος στο γήπεδο, περίπου 5-6 χιλιάδες άτομα.

5′ Φάουλ για την ΑΕΚ λίγο έξω από το ημικύκλιο της περιοχής του Παναιτωλικού, από τον Μαλή. Εκτελεί ο Μπακασέτας, η μπάλα καταλήγει πάνω από το τέρμα.

8′ Ο Κλωναρίδης βγαίνει από τα δεξιά, ο Μιχάι τον πιέζει και η μπάλα καταλήγει άουτ.

13′ Σέντρα σουτ του Κλωναρίδη από τα δεξιά, με δεύτερη προσπάθεια ο Κυριακίδης σταματάει τη μπάλα.

14′ Σέντρα του Μαρινάκη με στόχο το Μπαΐροβιτς, ο Μπάρκας βγαίνει πρώτος και πιάνει τη μπάλα.

17′ Ο Μπογέ προσπαθεί να βγάλει το Λιβάια στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, αλλά η κάθετη μπαλιά είναι πολύ δυνατή.

18′ Σουτ του Μπακασέτα στη γραμμή της μεγάλης περιοχής, η μπάλα βρίσκει στα πόδια του Μιχάι.

20′ 2-0 οι Τελικές προσπάθειες. Αρκετά κινητικοί οι Μπακασέτας και Κλωναρίδης από την πλευρά της ΑΕΚ. Ο Παναιτωλικός είναι αρκετά διαβασμένος αμυντικά.

24′ Οφσάιντ ο Λιβάια σε σέντρα που του έγινε στο ύψος της περιοχής.

26′ Σέντρα του Μιχάι στην περιοχή του Μπάρκα, ο δεύτερος μαζεύει τη μπάλα.

27′ Δυνατό σουτ του Γαλανόπουλου λίγο έξω από την περιοχή, εύκολα ο Κυριακίδης σταματάει τη μπάλα.

31′ Επικίνδυνη επέμβαση του Μπακασέτα στο Λουσέρο, ο διαιτητής του κάνει παρατηρήσεις.

35′ Ο Κλωναρίδης παίρνει τη μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, κάνει ένα συρτό σουτ, η μπάλα καταλήγει έξω από το δεξί δοκάρι με τον Κυριακίδη να ελέγχει τη φάση.

37′ Κίτρινη στο Μάζουρεκ για φάουλ στο Λιβάια.

39′ Γκολ για την ΑΕΚ, 1-0. Γεμίζει ο Μπακασέτας στο δεύτερο δοκάρι με εκτέλεση κόρνερ. Ο Οικονόμου σηκώνεται πιο ψηλά, παίρνει την κεφαλιά και πετυχαίνει το πρώτο τέρμα για την ΑΕΚ.

δείτε το στιγμιότυπο εδώ

44′ Σύγκρουση του Λιβάια με τον Κυριακίδη, πέφτουν και οι δύο κάτω. Ο Κυριακίδης φαίνεται να πιάνει τον αριστερό τετρακέφαλο. Στη συνέχεια σηκώνονται και οι δύο.

45′ 1 λεπτό οι καθυστερήσεις.

45’+1 Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Δεύτερο Ημίχρονο

46′ Χωρίς Αλλαγές και οι δύο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο.

46′ Δυνατή επέμβαση του Χουλτ στο Ντίαζ, γλιτώνει και αυτός την κίτρινη.

47′ Στην επίθεση ο Παναιτωλικός, γίνεται σέντρα στην περιοχή, ο Σβάρνας διώχνει με το κεφάλι.

50′ Αυτογκόλ από τον Μαλή από το γύρισμα του Κλωναρίδη. Ο Μπακάκης κατεβαίνει από τα δεξιά, δίνει τη μπάλα μπροστά του στον Κλωναρίδη, ο τελευταίος κάνει σέντρα στην περιοχή του Παναιτωλικού στο ύψος του πέναλτι και ο Μαλής με προβολή διώχνει στη γωνία του Κυριακίδη.

52′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Μπακασέτας, μέσα ο Μάνταλος

53′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Πάουλο, μέσα ο Τσιγγάρας.

57′ Καλή μπαλιά για τον Λιβάια μέσα στη μικρή περιοχή, ο Μαλής τον σταματάει και ο Κυριακίδης μαζεύει τη μπάλα.

64′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Μανά και μέσα ο Γκούγκα.

66′ Πάσα του Λιβάια στο Μάνταλο, ο οποίος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού. Προσπαθεί να κρεμάσει τον Κυριακίδης, όμως ο τελευταίος σταματάει τη μπάλα.

67′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα ο Αλμπάνης, έξω ο Λιβάια.

70′ Σέντρα από τα δεξιά με στοχο τον Αλμπάνη. Αυτός είναι αφύλακτος, σταματάει τη μπάλα με το στήθος και κάνει ένα δυνατό σουτ και η μπάλα καταλήγει αρκετά πάνω από την εστία του Κυριακίδη.

76′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Κλωναρίδης, μέσα ο Γκάλο. Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Κλωναρίδης, όπως και ο Μπακασέτας, βγαίνει λόγω ενοχλήσεων.

76′ Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Λιάβας, μέσα ο Μαρινάκης.

80′ Εκτέλεση φάουλ από τον Γκάλο. Ο Μπογέ παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

82′ Γκολ για την ΑΕΚ, 3-0. Ο Μάνταλος βγάζει κάθετη μπαλιά στο Μπογέ, ο οποίος άπό τα δεξιά στοχεύει στην αντίθετη γωνία του Κυριακίδη και κάνει το 3-0.

83′ Γκολ για την ΑΕΚ, 4-0. Ο Μπογέ κλέβει τη μπάλα, δίνει στον Αλμπάνη, ο οποίος βγάζει το Γαλανόπουλο στην αριστερή γωνία του Κυριακίδη και με πλασέ στην αντίθεση πλευρά κάνει το 4-0.

90′ 3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

90’+3 Τέλος του Αγώνα.